قوانین و مقررات حالاکالا 

 

1.1) استفاده و بهره‌برداری از فروشگاه اینترنتی حالا کالا  ( https://halakala.net ) و سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها، و سایر وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها و نشان‌های تجاری وابسته به آن، که از این پس در این سند “حالا کالا “‌ نامیده می‌شود، برای تمام افرادی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران، اهلیت قانونی خرید و فروش و نیز بهره‌برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند، که در این سند «کاربر / کاربران» خوانده می‌شود، به شرط رعایت قوانین و شرایط این سند و سایر اسناد ارجاع یا اشاره شده، آزاد خواهد بود. همچنین منظور از «محصول» در این سند، همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیرفیزیکی است که کاربر در جایگاه فروشنده برای فروش عرضه می‌کند.

1.2 ) فروشنده در حالا کالا کاربری است که درخواست ثبت فروشگاه را ثبت کرده این امکان را دارد که با استفاده از امکانات حالا کالا تولیدات و محصوات (صرفا ایرانی) خود را به فروش برساند کاربری که در حالا کالا ثبت نام و ایجاد فروشگاه کند و فقط به صرف ثبت نام مبنی بر قبول قوانین حالا کالا است.

1.3 ) حالا کالا ممکن است در هر زمانی نسبت به به‌روزرسانی این سند اقدام کند. شما می‌توانید با مطالعه این تغییرات نسبت به تدوام همکاری و استفاده از خدمات «حالا کالا» تصمیم‌گیری کنید. مستحضر باشید که ادامه استفاده از خدمات «حالا کالا» به معنای پذیرش این تغییرات است و ادعای جهل و عدم آگاهی نسبت به آن در هر حال مورد قبول نخواهد بود.

 

 

2.1 ) این سند و سایر سندهایی که در این متن به آن‌ها ارجاع داده می‌شود، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از «حالا کالا» است.

2.2 )شرایط استفاده از حالا کالا، جزو قراردادهای قانونی الزام‌آور فی‌مابین کاربر (شما) و « حالا کالا » است.

2.3 )  این سند، حقوق و مسئولیت‌های کاربران را به هنگام بهره‌برداری و استفاده از حالا کالا بیان می‌کند. لذا مستلزم است که دقیق خوانده و رعایت شود. با استفاده از یکی یا تمامی سرویس‌های «حالا کالا» (حتی صرف بازدید و جست‌وجو در وب‌سایت)، شما اطلاع و موافقت خود را با شرایط استفاده و بهره‌برداری از «حالا کالا» اعلام کرده‌اید و در صورتی که با این شرایط موافقت ندارید، نباید از خدمات «حالا کالا» استفاده کنید.

 

2.4 )  « حالا کالا » بازار است اجتماعی که کاربران آن به صورت آنلاین و آفلاین به هم مرتبط می‌شوند و علاوه بر داد و ستد می‌پردازند. از این رو، «حالا کالا » چندین سند متفاوت شرایط استفاده خواهد داشت که ناظر به کارکردها و بهره‌برداری‌های مختلف از خدمات «حالا کالا» است. در این سند، برخی از این شرایط عمومی و اختصاصی آمده است اما برای هر گونه بهره‌برداری از مجموعه خدمات «حالا کالا»، باید سایر اسناد مربوط به آن را (حتی اگر در این سند به آن اشاره یا ارجاع نشده است) نیز مطالعه کنید و با پذیرش شرایط آن، در «حالا کالا» فعالیت کنید؛ زیرا مفاد آن اسناد نیز جزو قوانین و شرایط استفاده از «حالا کالا» است.

 

3.1 ) شما (کاربر) برای استفاده از خدمات مختلف «حالا کالا»، به ایجاد حساب کاربری نیاز دارید و با تاسیس حساب کاربری می‌پذیرید که این قرارداد را به طور کامل مطالعه کرده‌اید و شرایط و قوانین آن را پذیرفته‌اید.

3.2 ) مطابق قوانین و مقررات ایران، برای خرید و فروش و استفاده از سرویس‌های تجاری، دارا بودن حداقل سن قانونی لازم است. فلذا شما (کاربر) می‌بایست 18 (هجده) ‌سال تمام یا بیشتر سن داشته باشید و در غیر این صورت تنها با مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود می‌توانید از خدمات «حالا کالا» مانند خرید و فروش محصولات خود استفاده کنید.

3.3 )  برای حساب کاربری لازم است یک شماره همراه معتبر و متعلق به خودتان ارائه کنید. در غیر این صورت، شما (کاربر) در برابر مالک شماره همراه تماماً و کاملاً مسئول خواهید بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.

3.4 ) نام کاربری شما به صورت عمومی نمایش داده می‌شود و به تمامی فعالیت‌های شما (کاربر) در «حالا کالا» پیوند می‌خورد؛ بنابراین نام کاربری مناسبی برای خود انتخاب کنید. انتخاب نام‌های غیر اخلاقی (توهین‌آمیز، مبتذل، رکیک و زننده)، نام‌ها و نشان‌هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می‌آیند یا به برندهای ثبت شده متعلق است (مگر با ارائه مدارک و مجوزهای مستند)، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده از «حالا کالا» است. حسب مورد و بنا به تصمیم «حالا کالا» ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن یا حذف کامل حساب کاربری شما (کاربر) در «حالا کالا» گردد.

3.5 ) شما (کاربر) به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست.

3.6 ) اگر شما (کاربر) به عنوان یک واحد تجاری (شخصیت حقوقی) برای ثبت و تاسیس حساب کاربری در «حالا کالا» اقدام می‌کنید، به صورت شخصی اقرار و ضمانت کرده‌اید که به عنوان نماینده آن واحد تجاری (شخصیت حقوقی) اختیار و قدرت موافقت و تبعیت از قوانین و شرایط استفاده از «حالا کالا» را به عهده دارید. همچنین قید می‌شود که واگذاری حساب‌ کاربری به غیر، در «حالا کالا» تعریف نشده است.

3.7) مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری، مانند نام کاربری و رمز عبور، با شما (کاربر) است. لذا در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت‌های لازم را داشته باشید و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات کاربری در اسرع وقت به پشتیبان های سایت «حالا کالا» اطلاع دهید. همان طور که در بالا ذکر شد مسئولیت همه فعالیت‌های انجام شده از حساب کاربری به عهده کاربر (شما) است.

3.8 ) ایجاد حساب کاربری در «حالا کالا» و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از «حالا کالا»، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، حق فنی و یا نظایر آن را مابین شما (کاربر) و «حالا کالا» ایجاد نخواهد کرد.

 

3.9 ) ممکن است «حالا کالا» در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر (شما) متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی «حالا کالا» ارائه کند. در غیر این صورت، «حالا کالا» می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.

 

4.1) حفظ اطلاعات خصوصی کاربران، جزو موارد مهم «حالا کالا» است. شما با استفاده از «حالا کالا» رضایت خود را جهت استفاده و دسترسی به اطلاعات خود، به ‌‌شیوه‌ای که در این سند بیان می‌شود و همچنین برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران، اعلام می‌کنید. این سیاست صرفاً بر موارد استفاده و بهره‌برداری از «حالا کالا»، صدق می‌کند و «حالا کالا » هیچ مسئولیتی در قبال محتوا یا سیاست‌های حفظ حریم شخصی سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها یا سایر خدمات هیچ یک از اعضای خود، شرکا و همکاران تجاری، اشخاص ثالث بهره‌بردار از خدمات «حالا کالا» ندارد.

4.2 ) بسته به خدمات و سرویسی که شما (کاربر) انتخاب خواهید کرد، «حالا کالا» اطلاعاتی را از شما دریافت و ذخیره می‌کند؛ اطلاعاتی نظیر نام و نام‌خانوادگی، کد ملی، شماره همراه، ایمیل،‌ نشانی پستی و تلفن محل سکونت و کسب‌وکار، اطلاعات حساب بانکی.

4.3 ) ممکن است «حالا کالا» جهت اطمینان بیشتر نسبت به رعایت مفاد شرایط و ضوابط استفاده از « حالا کالا » و دریافت اطلاعات بیشتر از برخی صاحبان فروشگاه در بازار پیرامون وضعیت کسب‌وکار یا کالاهای عرضه‌شده، و نیز برای احراز صحت برخی موارد ادعا شده یا خدمات ویژه، از شما (کاربر) درخواست کند تا برگ تکمیل تقاضای آن کالا یا خدمت را تکمیل کنید.

4.4 )  همچنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری برخی موارد خاص، پیگیری‌های حقوقی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری « حالا کالا »، ممکن است اطلاعات دریافتی از شما (کاربر)، توسط کارکنان مختلف « حالا کالا » یا گروه‌های مشاور، در زمان‌بندی‌های مختلف رویت و بررسی گردد.

4.5 ) فعالیت‌های شما (کاربر) در بازار « حالا کالا » با نام کاربری‌تان پیوند دارد و بر اساس نسخه فعلی یا آتی بازار حالا کالا، تمام یا بخشی از اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما (کاربر) به صورت پیش‌فرش در پلتفرم اصلی«حالا کالا» و نیز اپلیکیشن‌ها و سایر ابزارهای و صفحات وابسته به آن، برای عموم مخاطبان بازار « حالا کالا » قابل‌مشاهده است و نیز در فضای مجازی و اینترنت (مانند نتایج موتورهای جستجوگر ایرانی و خارجی و شبکه‌های اجتماعی وابسته به اینترنت)، در دسترس دیگران برای جستجوی شما در این فضاها قرار دارد. البته کاربران « حالا کالا » با امکانات کنونی یا بعدی حساب کاربری، می‌توانند تنظیماتی را برای اطلاعات پایه و اشتراک‌گذاری انجام دهند. از جمله اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما (کاربر) در «حالا کالا» از این قرار است: نام و عکس‌تان؛ تاریخ پیوستن و حضورهای مختلفتان در « حالا کالا »؛ محصولاتی که خرید کرده‌اید یا درباره آن‌ها نظر و امتیاز داده‌اید؛ نظرهایی که شما در صفحات مختلف حالا کالا ارائه کرده‌اید (مانند مطالب وبلاگ)؛ دنبال‌کنندگان شما و دنبال‌شوندگان توسط شما؛ صفحه فروشگاه و صفحات محصولاتی که برای فروش یا اهدا (مجانی) عرضه کرده‌اید و محصولاتی که فروش رفته است و تعداد آنها؛ نظرها و امتیازهای خریداران و مخاطبان « حالا کالا » در صفحه فروشگاه یا محصولات فروشگاه‌دار و دسته‌بندی‌ها و رتبه‌بندی‌های انجام گرفته از سوی « حالا کالا » .

4.6 ) ممکن است شما از طریق یک سیستم و اپلیکیش واسط و بیرون از « حالا کالا »، به « حالا کالا » متصل شوید که در این صورت، درخواست دریافت اطلاعات از شما (کاربر)، تابع قوانین و شرایط ذکر شده خواهد بود.

4.7 ) « حالا کالا » به دلایل متعددی، از جمله درک رفتار مشتریان خود و تدارک تجربه مشتری بهتری برای ایشان، از فن‌آوری‌هایی مانند کوکی‌ها (نظیر cookies, clear gifs, log files, and flash cookies) استفاده می‌‌کند.

4.8 ) «حالا کالا» می‌تواند از پیشنهادهای ارائه‌شده توسط شما (کاربر) در راه‌های ارتباطی خویش با مخاطبان، برای ارتقای خدمات خود به کاربران و مخاطبان استفاده کند.

4.9 ) « حالا کالا » جهت برقراری ارتباط با شما (کاربر)، از کلیه روش‌های در دسترس مانند شماره تماس (برقراری تماس یا ارسال پیامک)، ایمیل، ارسال نوتیفیکیشن در اپلیکیشن و پیام در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان و سایر کانال‌های ارتباطی استفاده خواهد کرد.

4.10) « حالا کالا » در تعامل با برخی شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان سرویس‌های موردنیاز، با بهره از ابزارهای تحلیل دیتا و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل، طراحی و اجرای برنامه‌های بازاریابی خواهد پرداخت. همچنین با ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری، بهره‌برداری، ارتقا و تحلیل اطلاعات جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و کاربران خود، همکاری می‌کند.

4.11 ) «حالا کالا » اطلاعات شما را به شخص ثالث، بدون دریافت رضایت شما، یا در مواردی که در این سند قید شده است، به فروش نخواهد رساند.

4.12 ) « حالا کالا » اطلاعات کاربران خود را در صورت درخواست رسمی مراجع ذی‌صلاح قضایی و انتظامی در اختیار آن مراجع قرار خواهد داد و تابع قوانین جمهوری اسلامی عمل خواهد کرد.

4.13)«حالاکالا» به عنوان یک واحد فن‌آور و شرکت سهامی خاص بنا به سیاست‌های خود جهت توسعه‌ی کسب‌وکارهای خرد، از ابتدا و در طول مسیر رشد، همواره با دانشگاه‌ها ، مراکز علمی و پژوهشی، تشکل ها و نهاد های مردمی در ارتباط مستمر بوده و خواهد بود. بر این اساس و در راستای افزایش بهره‌وری، توسعه اکوسیستم کسب‌وکارهای خرد، افزایش سطح رضایت مشتریان، توسعه و ارتقای پلتفرم « حالا کالا » و کسب‌وکارهای حاضر در آن، به حسب مورد و تعریف طرح‌های احتمالی در تعامل با دانشگاه‌ها، اساتید و پژوهشگران، «حالا کالا» مجاز است جهت تسهیل و تسریع در رسیدن به اهداف فوق، اطلاعات طبقه‌بندی‌شده در اختیار خود را در دسترس افراد و مجموعه‌های فوق‌الذکر قرار دهد.

4.14 ) «حالاکالا» ممکن است مطالب و تجریه خرید شما را در راستای رعایت قوانین حالا کالا و قوانین کشور عزیزمان ویرایش یا حذف کند.

4.15 ) راه ارتباطی حالاکالا با مشتریان فقط از طریق تماس از شماره ثابت 38586379-051 و 91014842-051  و همراه (شبکه های اجتماعی)09152044842 می باشد و شماره های ارسال پیام از سمت  حالا کالا 5000286626 ، 5000286627، 5000286629 ، 5000284842 ، 10001000404842 است.

 

5.1 ) آنچه شما (کاربر) به هر طریقی از قبیل عکس، نام کاربری و پروفایل، درج کامنت و نظر، نام فروشگاه، جزئیات محصول و تولیدکننده و نظایر آن و به طور کلی هر آنچه شما حین استفاده از خدمات «حالا کالا» در پلتفرم‌های «حالاکالا» درج و منتشر می‌کنید، صرفاً محتوای شما بوده و «حالا کالا» به هیچ عنوان مخاطب ادعایی پیرامون آن نخواهد بود و نسبت به آن هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

5.2 ) مسئولیت فردی و انحصاری هر آنچه از سوی شما (کاربر) در بسترهای تهیه‌شده توسط «حالاکالا» درج و منتشر می‌گردد به عهده شما (کاربر) خواهد بود و «حالاکالا» نسبت به هر گونه خسارت یا ادعای احتمالی هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. مسئولیت پاسخگویی نسبت به مواردی که درج محتوا توسط شما (کاربر)، به هر طریق منجر به نقض حقوق اشخاص ثالث گردیده است، به عهده شما (کاربر) خواهد بود.

5.3 ) شما (کاربر) با درج محتوا در هر بخش از بسترهای «حالاکالا»، مجوز بهره‌برداری از آن محتوا را به «حالاکالا» اعطا می‌کنید. «حالاکالا» ضمن حفظ حقوق شما (کاربر)، مجاز خواهد بود، در راستای توسعه طرح اکوسیستم و بازار اجتماعی «حالاکالا»، مطابق این مجوز از محتوای شما (کاربر) استفاده کند؛ مانند انتشار و بازنشر محتوای شما در بخش‌های مختلف «حالاکالا» و کانال‌های گوناگون آن برای طرف‌های همکار در حوزه مارکتینگ و قرار گرفتن در فهرست‌های «حالاکالا»؛ و همین‌طور «حالاکالا» برای آموزش و ارتقای کاربران خود می‌تواند از محتواهای کاربران استفاده کند. برای مثال،‌ «حالا کالا» برای توسعه بازار و فروش فروشگاه‌های «حالاکالا»، از داستان‌های موفقیت کسب‌وکارهای مستقر در «حالاکالا»، برای ایجاد آگاهی و هوشیاری استفاده خواهد کرد و لذا برای تاثیرگذاری بیشتر مختار خواهد بود که محتوا را تغییر دهد و بازنشر کند.

 5.4) شما (کاربر) با درج محتوا، به «حالاکالا» یک حق انحصاری، قابل‌واگذاری به غیر، همه‌جانبه، غیر قابل‌استرداد، جهت عرضه، ویرایش، تغییر، نشر، بازنشر و بازتولید، جهت توسعه و ارتقای کاربری شما (کاربر) یا برند «حالاکالا» و نیز به طور کلی برای استفاده در هر قالب وابسته به پلتفرم‌ «حالاکالا»، نظیر سایت و اپلیکیشن، یا هر بستری نظیر مطبوعات و سایت‌های دیگر، اعطا می‌کنید. دریافت این مجوزها، برای توسعه طرح بازار اجتماعی «حالاکالا»، برندآگاهی بیشتر و به تبع آن، کسب سود بیشتر برای همه اعضای این بازار خواهد بود. دادن این مجوز به «حالاکالا»، می‌تواند به توسعه برند شما (کاربر/ فروشگاه‌دار)، تجاری شدن محصولات و بهتر دیده شدن آن توسط مخاطبان کمک شایان توجهی کند.

5.5 ) «حالاکالا» نسبت به حفظ دقیق و کامل حقوق مالکیت فکری تمام افراد (کاربر) ‌در بسترهای خود، حساسیت ویژه‌ای دارد. در صورتی که هر گونه محتوای مندرج در بسترهای «حالاکالا» را ناقض حقوق مالکیت فکری خود می‌دانید، می‌توانید«حالاکالا» را نسبت به این امر مطلع سازید تا در صورت صحت، «حالاکالا» نسبت به حذف و اخطار به شخص خاطی اقدام کند. همچنین آگاه باشید، در صورتی که محتوای درج شده توسط شما (کاربر)، به وسیله «حالاکالا»، ناقض حقوق مالکیت معنوی و فکری یا قوانین تشخیص داده شود، «حالاکالا» می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند.

5.6 ) مسئولیت هر گونه خسارات ناشی احتمالی که به دلیل عدم رعایت قوانین توسط فروشگاه دار یا کاربر باشد به عهده کاربر یا فروشگاه دار است و حق هیچ گونه اعتراضی نمی باشد.

5.7 ) « حالاکالا» بر آن است تا بازار اجتماعی «حالاکالا» یک محیط امن، قابل‌اعتماد و شفاف باشد. لذا درج هر گونه محتوایی (حتی نام کاربری، فروشگاه و محصول) که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، ممنوع خواهد بود. شما (کاربر) متعهد خواهید بود از درج هر گونه محتوای غیرقانونی، غیراخلاقی، تهدیدآمیز، ناقض حقوق دیگران، حاوی عبارات ناپسند و گمراه‌کننده برای مخاطب خودداری کنید. «حالاکالا» محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق و یا به نوعی مغایر با اصول و قواعد بازار اجتماعی «حالاکالا» بداند، می‌تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه «حالاکالا» مسموع نخواهد بود.

 

 

5.8. ) هر محتوایی که هر شخص (کاربر) در «حالاکالا» منتشر می‌کند، مستقیماً مرتبط با شخص وی است و «حالاکالا» هیچ گونه مسئولیتی از جهت صحت، قانونی بودن و تطابق محتواهای منتشرشده با قواعد کپی‌رایت نخواهد داشت.

6.1 )  مطابق این سند، «حالاکالا» یک مجوز قابل‌فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از «حالاکالا»، به شما (کاربر) اعطا می‌کند.

6.2 ) مطابق این سند، شما (کاربر) اعلام می‌کنید از هر گونه استفاده از خدمات «حالاکالا» که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهید کرد. به طور مثال، شما (کاربر) متعهد خواهید بود، هرگونه مجوزی که برای عرضه محصولات نیاز است، اخذ و بر اساس آن محصولات را در فروشگاه متعلق به خودتان (کاربر) عرضه کنید. عواقب عدم اخذ این مجوزها و ورود هرگونه خسارت به اشخاص ثالث، مستقیماً و منحصراً به عهده شما خواهد بود.

6.3 ) هرگونه جمع‌آوری با/بدون قصد استفاده اطلاعات دیگران، استفاده از اطلاعات مشتریان «حالاکالا» که صرفاً در راستای ارائه محصولات در اختیار شما قرار گرفته است، سوء‌استفاده از دارایی‌های مادی و غیر مادی «حالاکالا»، نفوذ در نرم‌افزارهای «حالاکالا» و کدهای نرم‌افزاری مربوطه و مهندسی معکوس طرح بازار اجتماعی «حالاکالا»، ممنوع است.

 6.4) شما (کاربر) متعهد خواهید بود که از علائم و اسامی تجاری یا هر نوع علائم دیگر متعلق به «حالاکالا»، فقط به منظور شناساندن و تبلیغات محصولات خود در «حالاکالا» و در محدوده این قرارداد و صرفاً در جهت منافع بازار اجتماعی «حالاکالا»، استفاده خواهید کرد. هرگونه اقدام به ثبت هر یک از اسامی و علائم تجاری متعلق به «حالاکالا»، یا هر اسم و نشان و علامتی که می‌تواند به علت شباهت با علائم متعلق به «حالاکالا» اشتباه‌برانگیز باشد، و نیز استفاده از نام‌ها و علائم «حالا کالا» در نام فروشگاه‌ها یا محصولات، ناقض این توافق خواهد بود.

6.5) همواره حق مالکیت «حالا کالا» بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی «حالاکالا» محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به «حالاکالا» (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های بازاریابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها) در غیر چارچوب مشخص شده از سوی بازار اجتماعی «حالاکالا» یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.

 

 6.6) و در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها برای منافعی خارج از بازار «حالاکالا»، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی «حالاکالا»، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، «حالاکالا» مجاز است کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات «حالا کالا» به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشگاه‌داری کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

6.7) کاربران «حالا کالا» متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از طرح‌های بازاریابی پلتفرم بازار اجتماعی «حالا کالا» به صورتی که به «حالاکالا» یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در طرح‌های در جریان «حالاکالا» سوءاستفاده (مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به «حالاکالا» اعم از آسیب مادی یا معنوی) کنند، «حالاکالا» ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد.

6.8) در صورتی که «حالا کالا» به جهت اقدامی که شما (کاربر) انجام داده‌اید تحت پیگرد قانونی قرار گرفت، شما متعهد به دفاع و مصون ساختن «حالاکالا» از این گونه ادعاها خواهید بود. این بدان معناست که شما (کاربر) در این موارد از «حالا کالا» (شامل کلیه کارمندان و اشخاص تحت همکاری وی) دفاع خواهید نمود و «حالا کالا» را نسبت به تمام هزینه‌هایی که ممکن است در این جریان (اعم از هزینه‌های دادرسی، جذب وکلای مدافع و محکومیت‌های مالی) به «حالا کالا» تحمیل شود، مصون نگاه خواهید داشت.

6.9) ممکن است در جریان استفاده از خدمات «حالاکالا»، با اشخاص دیگر حاضر در بازار به صورت آنلاین تعامل داشته باشید. مستحضر باشید، «حالاکالا» نظارتی بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.

6.10 ) مطابق این سند و شرایط خرید و فروش در «حالاکالا»، شما (کاربر)، «حالاکالا» را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری‌شده به شما وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد و فروشگاه‌دار ضامن جبران خسارت است.

6.11) شرایط این سند و مصونیت «حالاکالا»، مانع پیگیری قانونی توسط «حالاکالا» یا کاربران در مراجع ذی‌صلاح در جمهوری اسلامی نیست.

6.12 حالا کالا» تلاش می‌کند خدمات خود را برای همه دستگاه‌ها و گوشی‌ها و شبکه‌های مرتبط با اینترنت ارائه کند اما نسبت به آن هیچ تضمینی نمی‌دهد.

 (7.1 افراد، مطابق شرایط این سند و با تاسیس حساب کاربری می‌توانند در «حالاکالا» فروشگاه بسازند و محصولاتشان را عرضه کنند و بفروشند یا محصول موردنظرشان را سفارش دهند و خرید کنند. در فرایند خرید و فروش در «حالا کالا»، علاوه بر حاکم بودن شرایط عمومی حساب کاربری، حریم خصوصی و محتوای کاربر (شما)، قواعد خاص دیگری نیز جزو شرایط استفاده از «حالاکالا» برای طرفین معامله (فروشگاه‌دار و خریدار) است که در ادامه آمده است.

 

7.2)  الف)  ایجاد فروشگاه و سهم طرفین

 

7.3 ) راه‌اندازی فروشگاه و در اختیار گرفتن فضایی برای عرضه محصولات و خدمات در «حالاکالا»، رایگان و بدون پرداخت هر گونه هزینه‌ای است اما در ازای معاملاتی که به صورت آنلاین و از طریق درگاه پرداخت «حالاکالا» صورت می‌گیرد، بسته به نوع محصول، میزان فروش و عوامل موثر نظیر آن، پس از کسر کسورات قانونی (مانند مالیات)،‌ «درصد مشخصی» به «حالاکالا» تعلق می‌گیرد و امکان استرداد آن به فروشگاه‌دار (کاربر) وجود ندارد.

 

7.4) آخرین درصد و سهم مصوب حالا کالا، هنگام ایجاد فروشگاه به اطلاع کاربر می‌رسد. همچنین تغییر در این درصد و مبنای محاسبه نیز از طریق رسانه‌ها و راه‌های ارتباطی «حالاکالا» اطلاع‌رسانی می‌گردد.

 سهم حالاکالا از ابتدای سال 1400 برای کاربرانی که فروشگاه خود را در سال 1400  تاسیس کنند، به شرح ذیل می باشد:  

*تولید کنندگان کالای ایرانی و کسب وکار های کوچک و خانگی : حداقل 4% (چهار درصد) به مدت یک سال   

* فروشندگان کالای ایرانی: حداقل6% ( شش درصد ) به مدت یک سال

 

7.5) مبلغ خالص سهم عرضه‌کننده از درآمد حاصل از فروش محصولات عرضه و فروخته‌شده از طریق فروشگاه اختصاص داده‌شده به عرضه‌کننده، در صورت رضایت مشتری و پس از کسر کسور قانونی، طبق زمان‌بندی «حالا کالا» برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب بانکی (از طریق شماره بانکی شبا) که مالکیت کامل آن متعلق به فروشگاه‌دار است، پرداخت می‌شود.

 

7.6 ) رویکرد اساسی «حالاکالا»، کسب رضایت مشتری نسبت به محصول است، لذا در صورتی که «حالاکالا» تشخیص دهد، عدم رضایت مشتری به جهت تقصیر یا کوتاهی و سهل‌انگاری عرضه‌کننده بوده است، در صورت عدم پاسخگویی پشتیبانی حالاکالا طبق آدرس ثبت شده روی بسته اقدام به بازگرداندن محصول می‌کند؛ و در غیر این صورت هزینه از حساب فروشگاه دار کسر خواهد شد . و محصول به صورت امانت نزد مشتری مانده تا فروشگاه دار اقدام به هماهنگی با مشتری کند.

 

7.7 ) ب) اداره فروشگاه و بهره‌برداری از آن

7.8 )  راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه پس از فعال‌سازی آن توسط «حالاکالا»، به طور کامل به عهده فروشگاه‌دار (کاربر) خواهد بود. فلذا کلیه مسائل مربوط به آن از قبیل تولید و بارگذاری محتوا و اطلاعات محصولات، قیمت‌گذاری و تنظیم هزینه ارسال آن‌ها به عهده فروشگاه‌دار (کاربر) خواهد بود. «حالاکالا» مطابق مقررات و شرایطی که بخش مهمی از آن در این سند منتشر شده و به اطلاع کلیه کاربران (اعم از خریداران و فروشگاه‌داران) رسیده است صرفاً گرداننده این بازار و ناظر بر پلتفرم و خدمات آن خواهد بود.

 

7.9) بنای اولیه «حالاکالا» تسهیل و تسریع در فروشگاه‌دار شدن شما و تدوام این امر است؛ اما ممکن است «حالاکالا» در شرایطی و بنا به هر دلیل متعارفی، از فروشگاه‌دار (کاربر) ‌درخواست ارائه مدارک و اطلاعات تکمیلی درباره محصول عرضه‌شده کند. در این صورت، فروشگاه‌دار متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طی فرصت اعلام‌شده از سوی «حالاکالا» ارائه کند. در غیر این صورت، «حالاکالا» می‌تواند حساب کاربری فروشگاه‌دار را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا حساب کاربری و فروشگاه‌داری کاربر را حذف کند یا از فروش محصول یا محصولاتی جلوگیری کند و فروشگاه‌دار از این جهت هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.

 

7.10 )  نام‌گذاری فروشگاه و محصولات و نیز معرفی و توضیحات مربوط به آن‌ها، مشمول شرایط مندرج در «محتوای کاربر» است. از‌این‌رو، به کار بردن هرگونه عبارت یا جمله‌ای در نام‌گذاری فروشگاه یا محصول و همچنین توضیحات و ویژگی‌هایی که برای فروشگاه و محصولات خود می‌نویسید، در صورتی که صرفاً ادعا بوده و ادله اثبات‌کننده برای آن نداشته باشید، ممنوع است و هرگونه ادعایی از سوی اشخاص ثالث به عنوان سرقت یا نقض مالکیت فکری و معنوی، برعهده فروشگاه‌دار (کاربر) است و در صورت اقدام از سوی کاربر، «حالاکالا» می‌تواند طبق شرایط پایان همکاری و فسخ عمل کند.

 

7.11 )  عرضه، تبلیغ و فروش محصولات غیرقانونی و غیرمجاز در فروشگاه ممنوع است. همچنین عرضه، تبلیغ و فروش هر محصولی که به اخذ مجوز خاصی نیاز دارد، بدون گرفتن مجوز‌های لازم ممنوع است و در صورت تخلف فروشگاه‌دار (کاربر) و منجر شدن به آسیب یا شکایت اشخاص، فروشگاه‌دار ضامن جبران خسارت و عودت هزینه «حالا کالا» مبرّی از مسئولیت است.

 

7.12 ) عرضه و فروش محصولات تحت عنوان «دارو» و ادعای درمان و سلامت، بدون مجوز سازمان غذا و دارو جرم است و «حالاکالا» به محض تشخیص و شناسایی این موارد، از نمایش و فروش این محصولات جلوگیری خواهد کرد و نیز می‌تواند حساب کاربری فروشگاه‌دار (کاربر) را مسدود یا فروشگاه را تعطیل کند و فروشگاه‌دار از این جهت هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.

 

7.13 ) به طور کلی، همه مسئولیت و تبعات ادعای هرگونه خواص برای محصولات، بدون امکان اثبات و ارائه ادله اثبات‌کننده، بر عهده فروشگاه‌دار (کاربر) است؛ مانند اصطلاح «ارگانیک» در محصولات کشاورزی یا ادعاهایی نظیر شفابخش، تضمینی و معجزه‌آسا در محصولات خوراکی.

 

 7.14) استفاده از عناوین نیازمند مجوز از وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های دولتی و مراکز علمی و حوزوی، اسامی متعلق به برندهای ثبت‌شده،‌ اسامی مقدس (مانند نام‌ها و القاب چهارده معصوم و امام‌زادگان مشهور)، نام‌های کامل یا اختصاری متعلق به دولت، اسامی آثار ملی و تاریخی، اسامی دانشمندان، هنرمندان و افراد مشهور معاصر، بدون گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است و در صورت تخلف فروشگاه‌دار (کاربر) و منجر شدن به شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی، تمام مسئولیت و عواقب آن با فروشگاه‌دار است.

 

7.15 )  همه مسئولیت مغایرت محصول ارسال‌شده برای خریداران، با شرح محصول، ویژگی‌ها، وزن آن، تعهد به زمان آماده‌سازی ارسال محصول، و ضمانت و پشتیبانی پس از فروش، برعهده فروشگاه‌دار (کاربر) است و در صورت تخلف فروشگاه‌دار (کاربر)، «حالاکالا» حق تذکر، تعیین جریمه و غیرفعال کردن حساب کاری و فروشگاه را دارد.درصورتی که گیرنده کالایی را با هماهنگی پشتیبانی حالاکالا برگشت زد ، بعد از تایید صحت کد رهگیری در صورت صلاح دید کارشناس هزینه برای شخص برگشت دهنده عودت داده می شود .

 

7.16 ) فروشگاه‌دار (کاربر) می‌پذیرد که از فروشگاه اختصاص داده‌شده به وی، صرفاً جهت عرضه، فروش و ارسال همان محصولات مندرج در فروشگاه استفاده کند. فلذا فروش و ارسال هر محصول عرضه نشده در فروشگاه (اعم از قانونی یا غیرقانونی، دارای مجوز یا بدون مجوز)، از طریق سفارش خرید «حالاکالا»، ممنوع است. بر این اساس کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ناشی از اقدام به این مسئله، به طور کامل به عهده فروشگاه‌دار است و وی موظف به جبران کلیه خسارات ناشی از آن و پاسخگویی به «حالا کالا» و همچنین مراجع ذی‌صلاح قضایی خواهد بود.

 

7.17 )اگر فروشگاه‌داری برای یک ماه، چه از طریق سایت یا اپلیکیشن، هیچ ورودی به کاربری یا فروشگاه خود نداشته باشند، «حالاکالا» می‌تواند سفارشات ثبت شده را کنسل می‌تواند حساب کاربری و فروشگاه کاربر را مسدود و تعطیل کند.

 

7.18 ) نظر به تکلیف قانونی صاحبان کسب‌وکارها مبنی بر اعلام مالیات‌های تکلیفی خود به اداره مالیات حوزه مالیاتی مربوطه، هر یک از کاربران (اعم از مشتریان و فروشگاه‌داران) موظف‌اند، نسبت به انجام تکالیف قانونی خود پیرامون این مسئله در مواعد مقرر اقدام کنند. بدیهی است ارائه گزارش‌های مالیاتی «حالاکالا» به اداره مالیات، ارتباطی به کاربران و بویژه صاحبان فروشگاه ندارد و به هیچ عنوان نافی تکالیف قانونی آن‌ها نخواهد بود.

 

7.19 ) هرچند «حالاکالا» از فروش محصولات کارمزدی دریافت می‌کند اما از آنجا که خدمات تجارت الکترونیک را مانند اختصاص صفحه فروشگاه و محصولات، به رایگان در اختیار فروشگاه‌داران (کاربران) ‌قرار می‌دهد، برای ایجاد ترافیک و افزایش بازدید از فروشگاه و محصولات، هزینه‌های متعدد فنی (مانند تامین اینترنت، سرور و سخت‌افزار لازم) و تبلیغاتی می‌کند و فروشگاه‌داران بدون نیاز به دانش فنی و با کمترین هزینه، به فروش و سود می‌رسند، طبق پذیرش این سند، فروشگاه‌دار متعهد می‌شود که تا یک سال پس از اولین فروش محصول (کالا یا خدمات)، با نامی که در «حالا کالا» فعالیت داشته است و نیز برای محصولات ارائه‌شده در «حالا کالا»، به صورت مستقل یا در پلتفرم‌های دیگری که به «حالاکالا» تعلق ندارد، فروشگاه اینترنتی و وب‌سایت فروشگاهی ایجاد نکند. چنانچه فروشگاه‌دار خلاف این شرط و تعهد عمل کند، «حالاکالا» حق شکایت به شورای رقابت و دیگر راهکارهای قانونی را برای خود محفوظ می‌داند.

 

7.20 ) کاربران «حالاکالا»، مجاز نیستند بازدیدکنندگان سایت و نیز اعضای آن (خریدار یا فروشگاه‌دار) را با هدف خرید و فروش محصولات، به بیرون از بازار «حالاکالا» هدایت کند.

در صورت اطلاع «حالا کالا» از این موضوع، «حالا کالا» مجاز است دسترسی کاربر را معلق یا قطع کند و درباره میزان معاملات و درآمد حاصله و دریافت کارمزد و کسر از اعتبار کاربر اقدام کند.

8.1 ) برای آغاز تسویه‌حساب فروشگاه‌دار (کاربر)،‌ پنج شرط ارسال محصول،‌ ثبت شماره مرسوله پستی یا اعلام وضعیت نوع ارسال غیرپستی، دریافت محصول توسط مشتری ، اعلام رضایت او، ثبت حساب بانکی شبا که مالکیت کامل آن متعلق به فروشگاه‌دار است، و قراردادن لوگوی حالاکالا برروی بسته ی پستی مرسوله ضرورت دارد؛ بنابراین تا همه شرایط تسویه‌حساب وجود نداشته باشد، فرآیند تسویه‌حساب با فروشگاه‌دار به جریان نخواهد افتاد حتی اگر سفارش توسط فروشگاه‌دار ارسال شده و به دست مشتری هم رسیده باشد.

 

8.2 ) از هر تراکنش موفق،‌ طبق توافق زمان ایجاد فروشگاه، کارمزد «حالا کالا» کسر می‌شود و مابقی طبق زمان‌بندی «حالا کالا» برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب بانکی (شبا) فروشگاه‌دار واریز می‌گردد. همچنین «حالاکالا» هزینه ارسال محصولات و رساندن آن به دست مشتری را از خریدار دریافت و طبق شرایط تسویه حساب، به حساب فروشگاه‌دار پرداخت می‌کند.

 

8.3) لازم به ذکر است که تسویه‌حساب در اسفند و فروردین هر سال، به دلیل تعطیلات رسمی و ترافیک نقل و انتقال بانکی و حسابداری پایان سال «حالاکالا»، با کمی تغییر انجام خواهد شد و به طور معمول آخرین تسویه هر سال در آخرین هفته کاری اسفندماه و اولین تسویه در سال جدید کاری در نیمه دوم فروردین ماه انجام خواهد شد.

 

8.4 ) ریز جزئیات تمام تراکنش‌های فروشگاه‌داران در «حالاکالا» موجود است و «حالاکالا» بر همین مبنا واریز را برای فروشگاه‌دار انجام می‌دهد. «حالاکالا» بسترهای لازم را برای مشاهده مبلغ تسویه‌نشده و ریز جزئیات توسط فروشگاه‌دار فراهم می‌کند.

 

8.5 ) هزینه کوپن‌های تخفیف به نوع کوپن بستگی دارد. اگر فروشگاه‌دار کوپن را ایجاد کرده است، همه هزینه کوپن به عهده اوست. کوپن‌های ایجادشده توسط «حالاکالا» نیز دو نوع هستند.

یک نوع،‌ کوپن‌های تخفیفی خود «حالاکالا» که تماماً به عهده «حالاکالا» است. نوع دوم،‌ کوپن‌های مشارکتی که با ثبت‌نام فروشگاه‌دار اعمال می‌شوند. هزینه این کوپن‌ها به صورت مشارکتی به عهده فروشگاه‌دار و «حالا کالا» است و درصد مشارکت بر اساس همان توافقی است که هنگام ثبت‌نام در هر طرح، فروشگاه‌دار با «حالا کالا» امضا می‌کند.

9.1 )  غیر از کالاهایی که توسط «حالا کالا» مشخص می شود ؛ دیگر محصولاتی که در مجموعه بسترهای فراهم‌شده در «حالا کالا» به فروش می‌رسد توسط «حالا کالا» تولید، انبارداری و بررسی کیفی نمی‌شود، بلکه همه این کالاها مستقیماً و منفرداً توسط خود فروشگاه‌داران، تولید یا عرضه می‌شوند. فلذا «حالا کالا» علی‌رغم تلاش روزافزون جهت پالایش محصولات عرضه‌شده از جهات مختلف و ایجاد پالایه‌های (فیلترهای) کیفی و قانونی، به دلیل گستردگی جغرافیایی و تنوع محصولات و کالاها، عملاً نمی‌تواند نسبت به تضمین کیفیت، سلامت یا حتی قانونی بودن محصولات از هر جهت، اقدام کند؛ بنابراین صرف نظر از عدم مسئولیت «حالاکالا» نسبت به کیفیت و سلامت قطعی محصولات عرضه‌شده در فروشگاه‌ها، فروشگاه‌دار ضامن جبران خسارت است و هر گونه ادعایی باید علیه صاحب فروشگاه طرح شود و شما (کاربر)، «حالاکالا» را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری‌شده به شما وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد.

 

9.2 ) در «حالا کالا» فروشگاه‌دار (کاربر) می‌تواند برای هر محصول، زمانی را برای آماده‌سازی تعیین و ثبت ‌کند که شامل زمان لازم برای خرید مواد اولیه، ساخت محصول، بسته‌بندی اولیه و آماده کردن آن برای مرحله بعدی یعنی ارسال و پست است؛ بنابراین زمان آماده‌سازی، فاصله زمانی میان ثبت سفارش تا پیش از پست و ارسال محصول است و مدت زمان پست جزو آن نیست و به نوع پست (سفارشی و پیشتاز) و فعالیت اداره پست برمی‌گردد.

 

9.2.1 ) در«حالا کالا» فروشگاه دار موظف است که بعد از ثبت سفارش ، تایید خود را جهت آماده سازی محصول و سفارش ثبت شده تا کمتر از 8 ساعت کاری اعلام کند ، در غیر این صورت مسئولیت کنسلی و یا هر گونه اتفاق بر عهده ی خود کاربر (فروشگاه دار) است .

 

9.3 ) در «حالاکالا» فروشگاه‌دار (کاربر) می‌تواند برای ارسال محصول، محدودیت مکانی ایجاد کند و این قابلیت را برای یک یا چند استان یا شهر در نظر بگیرید. ازاین‌رو، سفارش این محصولات فقط برای مکان‌های محدودشده ممکن است.

 

9.4 ) هزینه ارسال محصول به صورت پیش‌فرض، هزینه‌های پست سفارشی و پیشتاز بر اساس الگوی ارائه شده توسط شرکت پست ایران است و خریدار با اطلاع از هزینه نهایی (بهای محصول به علاوه هزینه ارسال)، وجه سفارش را پرداخت می‌کند.

 

9.5 ) در «حالاکالا»، طبق شرایط ذکر شده در قوانین بازگرداندن محصول در این سند، حق لغو سفارش یا درخواست تاخیر ارسال توسط فروشگاه‌دار و نیز حق بازگردان محصول توسط خریدار محفوظ است و همه کاربران (اعم از خریدار و فروشگاه‌‌دار) با تاسیس حساب کاربری، این قوانین و شرایط را مطالعه و می‌پذیرند.

 

9.6 ) مسئولیت فروش محصولات دیجیتال تماما از لحاظ کیفیت و خدمات پس از فروش بر عهده ی فروشگاه دار است و تضمینی از این بابت بر عهده ی «حالاکالا» نمی باشد .استفاده از گارانتی محصولات دیجیتال ، بر عهده ی فروشگاه دار است و محصول طبق قوانین مرجوعی برگشت داده خواهد شد . محصولاتی که از حالت پلمپ خارج می شوند و درصورتی که کارت گارانتی نداشته باشد امکان برگشت کالا وجود ندارد.

10.1) رضایت مشتریان «حالا کالا» از اصول بنیادین بازار اجتماعی «حالا کالا» و هم راستا با قوانین تجارت الکترونیک است و «حالا کالا» همه تلاشش را می‌کند که این رضایت، محقق شود. از این رو، امکان مرجوع کردن کالاهای دارای اشکال، از حقوق مشتری‌های «حالاکالا» است. ضمن این که به هر حال «حالاکالا» یک بازار اجتماعی است و ذاتاً درصد خطا را نمی‌شود به صفر رساند اما این حق مشتری و نیز درخواست فروشگاه‌دار برای لغو یا تاخیر در ارسال، طبق قوانین بازگرداندن محصول (عودت کالا) محفوظ است ؛ و طبق قوانین تجارت الکترونیک ، خریدار تا 7 روز بعد از تسلیم کالا امکان مرجوعی کالا را دارد. و در صورتی که مشتری رضایت خود را اعلام کند ، تا 24 ساعت کاری بعد از ثبت رضایت مهلت دارد تا از راه های ارتباطی با پشتیبانی حالا کالا ، مشکل خود را اعلام کند در غیر این صورت دیگر امکان ثبت مشکل وجود نخواهد داشت .در صورتی هم که 7 روز بعد از ثبت رضایت سیستمی گذشته باشد؛ امکان اعلام مشکل وجود ندارد و لازم است که خریدار بعد از چک کردن سامانه ی پستی ما را از عدم دریافت محصول مطلع کند ؛ در غیر این صورت پیگیری آن بر عهده ی خود خریدار است .

 

10.2 ) الف) لغو سفارش یا درخواست تاخیر در ارسال توسط فروشگاه‌دار

 

10.3 ) الف ) در صورت قبول مشتری، تاریخ درخواستی فروشگاه‌دار، به عنوان مهلت جدید ارسال در سفارش منظور می‌گردد.

10.4) ب) اگر مشتری درخواست تاخیر در ارسال را نپذیرد، سفارش نسبت به کالا یا کالاهایی که فروشگاه‌دار درخواست تاخیر در ارسال آن‌ها را داشته، لغو خواهد شد و وجه محصول طبق قوانین بازگرداندن محصول به حساب کاربری مشتری واریز می‌گردد.

 

10.5) در صورت لغو کل سفارش (همه محصولات سبد خرید) توسط فروشگاه‌دار‌، وجه سفارش با احتساب هزینه ارسال، طبق زمان‌بندی «حالاکالا» برای تسویه مالی دادوستدها،‌‌ به حساب کیف پول حالاکالا مشتری برگردانده می‌شود و اگر لغو سفارش نسبت به بعضی از محصولات یک سفارش باشد،‌ تنها وجه خرید همان بخش و بدون احتساب هزینه ارسال (هرچند آن بخش بیشترین وزن سبد خرید را داشته است) می شود.

 

10.6 ) برای تسویه مالی دادوستدها ،‌‌ در صورت تقاضای خریدار (کاربر) به حساب بانکی مشتری تا حداقل 72 ساعت کاری برگردانده می‌شود ؛ و در قبال جابه جایی مبالغی که خارج از فاکتور فروش ثبت شده باشد ، هیچ مسئولیتی ندارد.

 .

10.7 ) «حالاکالا» می‌تواند برای فروشگاه‌دار (کاربر) نسبت به تعداد درخواست لغو سفارش یا تاخیر در ارسال توسط خودش و نیز ثبت عدم رضایت یا گزارش مشکل توسط مشتری، امتیاز منفی و جریمه لحاظ کند و یا محصول را از دسترس فروش خارج کند .

 

10.8 ) ب) انصراف از خرید توسط خریدار (کاربر)

10.9 ) بر اساس بند 37 قانون تجارت الکترونیک،‌ در هر معامله از راه دور، «مصرف‌کننده» تا زمان تایید سفارش از سمت فروشگاه دار حق انصراف از خرید دارد . درصورتی که اعلام کنسلی سفارش بعد از تایید فروشگاه دار باشد و بسته ارسال شده باشد ، هزینه ی ارسال اولیه با فروشگاه دار تسویه خواهد شد . تا 7 (هفت) روز کاری حق انصراف از خرید دارد . از این ‌رو، در«حالاکالا» مصرف‌کننده با استفاده از لینک چت آنلاین و راه های ارتباطی موجود حق انصراف خود استفاده کند یا رضایت خود را ثبت یا مشکل را گزارش کند. در غیر این صورت و پس از گذشت هفت روز، سیستم به طور خودکار رضایت مصرف‌کننده را روی سفارش ثبت می‌کندو دیگر امکان اعلام مشکل وجود ندخواهد داشت .

 

10.10 ) لباس زیر و لباس نوزاد به هیچ عنوان امکان مرجوعی ندارند ، مگر در صورتی که کالای ارسال شده دارای مغایرت با مورد ثبت شده در سفارش باشد .

11.1 ) طبق آیین‌نامه اجرایی مواد 38 و 42 قانون تجارت الکترونیکی (مصوب سال 1388)، مصرف‌کننده در موارد زیر به علت شرایط خاص کالا و خدمات، فاقد حق انصراف است:

11.2) کالا یا خدماتی که قیمت آن‌ها توسط نوسانات بازارهای مالی تعیین می‌شود و خارج از اختیار تامین‌کننده است

.

11.3 ) کالاهای ساخته‌شده با مشخصات فردی مصرف‌کننده که به طور واضح جنبه شخصی دارند یا این که به دلیل طبیعت آن‌ها نمی‌توانند بازپس داده شوند و یا این که به سرعت قابلیت فساد و خرابی دارند.

 

11.4) نوارهای صوتی و تصویری و نرم‌افزارهای رایانه‌ای بسته‌بندی‌شده که به وسیله مصرف‌کننده باز شده باشند.

11.5) روزنامه، نشریه و مجلات مطابق تعریف قانون مطبوعات.

 

11.6) لغو سفارش توسط خریدار و پیش از ارسال و تسلیم کالا

 

11.7) بر اساس بند 38 قانون تجارت الکترونیک، اعمال حق انصراف در فروش کالا، با تسلیم کالا به مصرف‌کننده شروع می‌شود؛ بنابراین شرایط لغو سفارش توسط خریدار و پیش از ارسال و تسلیم کالا از این قرار است.

 

11.8) الف) اگر مشتری (کاربر) پیش از این که فروشگاه‌دار شروع به خرید مواد اولیه یا تولید یا بسته‌بندی محصول کند یا کالا از طریق انبار فروشگاه‌دارن (مانند طرح یه‌کاسه) ارسال شده باشد، از خرید خود (کل سفارش و سبد خرید) منصرف شود و به «حالاکالا» اطلاع دهد و لغو سفارش از سوی «حالاکالا» تایید شود، سفارش کالا لغو می‌گردد و قیمت کالا و هزینه ارسال، طبق زمان‌بندی «حالاکالا» برای تسویه مالی دادوستدها،‌‌ به حساب کاربری مشتری بازگردانده خواهد شد.

 

11.9 ) ب) چنانچه انصراف از خرید، در بازه زمانی خرید مواد اولیه و ساخت یا بسته‌بندی و ارسال باشد، امکان لغو سفارش برای مشتری وجود ندارد.

 

11.10) لغو سفارش توسط خریدار و پس از ارسال و تسلیم کالا

 

11.11) برای اعلام مشکل سفارش پس از تسلیم کالا، لازم است خریدار (کاربر) پس از تحویل گرفتن کالا از فرصت قانونی (7 روز) و نیز امکانات فنی «حالاکالا» در سایت و اپلیکیشن‌ برای گزارش هر گونه مشکلی استفاده کند؛ مگر در صورتی که سفارش به علت موارد پستی و تاخیر در رسید بسته از راه های ارتباطی موجود ، اطلاع رسانی شود در غیر این صورت، سیستم به طور خودکار رضایت کاربر را روی سفارش ثبت می‌کند و دیگر هیچ ادعایی مسموع نخواهد بود.

 

11.12 ) به طور کلی، در صورت وجود هر گونه مشکل در کل سفارش تحویل گرفته‌شده یا بخشی از آن، خریدار (کاربر) علاوه بر ثبت گزارش، باید محصول هایی را که مشکل دارند و نیز بسته‌بندی‌ اولیه فروشگاه‌دار و بسته‌بندی ارسال (مانند کارتن پستی) را بدون تغییرات و مخدوش کردن آن، تا زمان حل و فصل موضوع و بازگرداندن آن‌ها نزد خود نگهداری کند.

 

11.13) اگر مغایرت و مشکل، بدون باز کردن بسته‌بندی محصول، قابل‌مشاهده و تشخیص است، لغو سفارش در صورت حفظ وضعیت اصلی و اولیه سفارش، امکان‌پذیر است. همچنین اگر مغایرت و مشکل، پس از باز کردن بسته‌بندی محصول و استفاده از آن، قابل‌مشاهده و تشخیص باشد، لغو سفارش در صورت حفظ وضعیت موجود محصول و بسته‌بندی‌ اولیه فروشگاه‌دار و بسته‌بندی ارسال، امکان‌پذیر است. در هر دو صورت، خریدار می‌بایست ضمن ثبت گزارش، با «خدمات مشتریان حالاکالا» برای عودت محصول، تعیین گیرنده («حالا کالا» یا فروشگاه‌دار)‌ و نوع ارسال (مانند آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین نوع ارسال) هماهنگ کند.

 

11.14 ) در صورت دریافت ناقص سبد خرید و عدم ارسال بخشی از سفارش توسط فروشگاه‌دار، خریدار حق انصراف از خرید آن بخش ناقص را دارد که در این صورت، تنها وجه خرید همان بخش ناقص و بدون احتساب هزینه ارسال ، طبق زمان‌بندی «حالاکالا» برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب خریدار واریز می‌شود؛ تا مجدد مشتری بتواند محصول جا مانده از خرید را ثبت سفارش کند .

 

11.15) در صورت ارسال محصول اشتباهی و خارج از سفارش ثبت‌شده، خریدار می‌بایست موضوع را به «خدمات مشتریان حالا کالا» اطلاع دهد و تا حل و فصل شدن مسئله، محصول را نزد خود به امانت نگهداری کند. بدیهی است که فروشگاه‌دار در مورد ارسال اشتباهی محصول و تبعات آن مسئول خواهد بود.

 

11.16) تصاویر محصول برای اطلاع و کمک به خرید درج می‌شوند و تفاوت‌های جزئی محصول با آن‌ها ملاک لغو سفارش نیست، بلکه مغایرت با توضیحات و ویژگی‌های محصول و شرایط سفارش قابل ثبت گزارش و درخواست لغو آن است.

 

11.17 ) در صورت آسیب‌دیدگی محصول های سفارش بر اثر حمل‌ونقل یا باز کردن بسته‌بندی توسط خریدار، امکان لغو سفارش و انصراف از خرید امکان‌پذیر نیست.

 

11.18 ) در صورت آسیب‌دیدگی محصول های سفارش در اثر حمل‌ونقل هنگام ارسال محصول و تحویل به خریدار، طبق حالت‌های زیر عمل می‌شود:

11.19)  اگر سفارش از طریق انبار مرکزی فروشگاه‌داران در طرح «یه‌کاسه» ارسال شود، با رعایت شرایط بازگرداندن محصول (مانند حفظ وضعیت موجود محصول و بسته‌بندی‌ اولیه فروشگاه‌دار و بسته‌بندی ارسال و بازگرداندن آن)، خسارت وارده از سوی «حالاکالا» جبران می‌شود. این جبران خسارت، نافی مسئولیت شرکت پست و حق شکایت و پیگیری «حالا کالا» از آن‌ها نخواهد بود.

 

11.20) در صورت استفاده فروشگاه‌دار از شبکه پستی کشور، آسیب‌دیدگی مشمول قوانین و شرایط شرکت پست ایران است و پیگیری و گرفتن خسارت با فروشگاه دار است؛ و چنانچه فروشگاه‌دار محصول را با بیمه آسیب‌دیدگی پست کرده باشد، طبق شرایط بیمه‌نامه عمل خواهد شد. همچنین خریدار می‌تواند محموله پستی را که وضعیت فیزیکی آن آسیب دیده است، از مامور پست تحویل نگیرد و طبق ضوابط شرکت پست اقدام کند. و در صورتی که ظاهر بسته ایی بیان گر رخ داد مشکلی باشد و از لحاظ فیزیکی دچار مشکل شده باشد ، در صورت تقبل بسته تمام مسئولیت سلامت کالا بر عهده ی خریدار است .

 

11.21) در صورت استفاده فروشگاه‌دار از شرکت‌های حمل‌ونقل (مانند باربری)، مراکز پیک و حمل کالا (مانند اسنپ کالا) یا از فروشگاه‌های خدمات ارسال در «حالاکالا» یا موارد دیگر، جبران خسارت و پیگیری آن مشمول قوانین و شرایط اعلام‌ و توافق شده آن شرکت‌ها و مراکز و فروشگاه‌هاست.

 

11.22) در هر صورت، خریدار می‌بایست هرگونه مشکل را به «حالاکالا» گزارش کند تا در صورت تخلف یا کوتاهی فروشگاه‌دار، وی را طبق آیین‌نامه‌های «حالا کالا» اعمال قانون کند و تا حد ممکن به خریدار در پیگیری و حل و فصل مسئله کمک کند.

 

11.23) لغو سفارش محصولات موادغذایی و خوراکی که مصرف روزانه دارند، مواد فاسدشدنی، مواد آرایشی و بهداشتی، داروها، ترکیبات و معجون‌های گیاهی و طب سنتی، و انواع کفش و پوشاک (مکرر در صورت معیوب و غیرقابل استفاده بودن) به دلیل شرایط خاص حاکم بر آن‌ها، در صورت باز شدن بسته‌بندی و استفاده از آن‌ها، امکان‌پذیر نیست. در صورت اختلاف میان خریدار و فروشگاه‌دار، طبق «شرایط مرجع رسیدگی به اختلاف» که در این سند آمده است عمل خواهد شد.

11.24 ) اگر لغو سفارش توسط خریدار، به کل سفارش (همه محصولات داخل سبد خریدش) تعلق بگیرد و تایید شود، وجه سفارش به‌علاوه هزینه ارسال، به وی بازگردانده می‌شود اما اگر به بخشی از سفارش تعلق بگیرد، فقط وجه خرید همان بخش و بدون محاسبه هزینه ارسال (هرچند آن بخش، بیشترین وزن و هزینه ارسال سبد خرید را داشته باشد)، به وی بازگردانده می‌شود.

 

11.25 ) اگر با لغو سفارش پس از تسلیم کالا توسط خریدار و تایید آن از سوی «حالاکالا»، فروشگاه‌دار از عودت محصول توسط خریدار منصرف شود،‌ باید این موضوع را به «حالا کالا» اطلاع دهد. در این صورت، «حالاکالا» نسبت به آن و وظیفه خریدار تصمیم خواهد گرفت. این موضوع، نافی تبعات ناشی از لغو سفارش نسبت به فروشگاه‌دار نیست.

 

11.26 ) اگر با لغو سفارش و انصراف از خرید و تایید در سیستم، سفارش یا بخشی از آن به اشتباه توسط فروشگاه‌دار برای خریدار ارسال شود.

 

11.27 ) اگر پس از خرید، معلوم گردد که قیمت محصول به دلیل اشتباه ریال و تومان، توسط فروشگاه‌دار به درستی ثبت نشده است،‌ چون مسئولیت ثبت قیمت و هر گونه اطلاعات محصول با فروشگاه‌دار است، «حالا کالا» در قبال این اشتباه هیچ مسئولیتی ندارد اما اگر به تشخیص «حالاکالا»،‌ این اشتباه فاحش باشد و باعث ضرر قابل‌توجهی برای فروشگاه‌دار می‌گردد،‌ «حالاکالا» می‌تواند سفارش را لغو کند و مبلغ کل سفارش (وجه خرید و هزینه ارسال) را طبق زمان‌بندی «حالاکالا» برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب خریدار بازگرداند.

 

11.28 ) اگر به داوری و تشخیص «حالاکالا»، معلوم شود فروشگاه‌دار به تعهداتش درباره ویژگی‌های محصول، رعایت زمان آماده‌سازی و دیگر شرایط فروش عمل کرده است و مشتری همچنان ناراضی است، «حالاکالا» حق را به خریدار نخواهد داد.و حتی ممکن است نظر ثبت شده را نیز حذف کند .

 

11.29 ) در موارد پیش‌بینی‌نشده برای لغو سفارش یا بازگرداندن محصول، طبق توافق «حالاکالا» و کاربران (فروشگاه‌دار و خریدار) عمل می‌شود و در صورت اختلاف میان آن‌ها، مرجع رسیدگی به اختلاف و حل و فصل مسئله «حالا کالا» خواهد بود ؛ و به علت پیچیدگی و پویایی مشکلات پیش رو در خرید تصمیم نهایی با کارشناس پشتیبانی است

12.1 ) «حالا کالا» همواره از تداوم همکاری با شما (کاربر) استقبال می‌کند اما طبیعتاً هر فصلی از همکاری مشترک ممکن است روزی به دلایلی قانع‌کننده از سوی یکی از طرفین یا هر دو پایان پذیرد. در این بند، به قواعدی می‌پردازیم که بر وقوع فسخ قرارداد همکاری میان «حالا کالا» و شما (کاربر) حاکم خواهد بود.

 

12.2 ) کاربر (شما) می‌تواند به صورت کتبی، درخواست فسخ حساب کاربری یا فروشگاه‌داری یا هر دو را به «حالاکالا» اعلام کند.

 

12.3 ) با درخواست کتبی فسخ از سوی کاربر (شما) و موافقت «حالا کالا» و وقوع فسخ، هر گونه محتوایی که شما پیش از انجام فسخ همکاری در «حالا کالا»، منتشر کرده‌اید، کماکان برای «حالا کالا» قابل‌دسترسی خواهد بود.

12.4 ) از آن جا که مطابق این سند، «حالاکالا» یک مجوز قابل‌فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از «حالاکالا»، به شما (کاربر) اعطا می‌کند، و نیز ایجاد حساب کاربری در «حالاکالا» و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از «حالاکالا»، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، فرانشیز و یا نظایر آن را مابین شما (کاربر) و «حالاکالا» ایجاد نمی‌کند، «حالاکالا» می‌تواند هر زمانی و به هر دلیلی و با/بدون اطلاع قبلی به کاربر، دسترسی وی به خدمات خود را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشگاه‌داری کاربر را از «حالاکالا» حذف کند.

12.5) حق قطع، تعلیق و تغییر در برخی خدمات «حالاکالا»، در هر زمان و بنا به هر دلیلی، برای «حالاکالا» محفوظ خواهد بود. «حالاکالا» در این مواقع مسئولیتی نسبت به تاثیری که ممکن است این اقدامات بر کار و درآمد شما داشته باشد، نخواهد داشت.

12.6 ) وقوع فسخ،‌ مانع لزوم پرداخت صورت‌حساب‌های پرداخت‌نشده کاربر و «حالاکالا» نخواهد بود. همچنین پس از فسخ، سفارش‌‏های ثبت شده قبل از فسخ، معتبر و الزام‌آور است مگر این که میان «حالاکالا» و کاربران (فروشگاه‌دار و خریدار) توافق جدیدی صورت بگیرد.

12.7) در صورت تخلف فروشگاه‌دار نسبت به انجام تعهدات پیش از فسخ و توافقات صورت‌گرفته، حق پیگیری قانونی برای کاربران (خریداران) و «حالاکالا» محفوظ است و «حالاکالا» می‌تواند مطالبات و هزینه‌های خود و خریداران را از مانده اعتبار فروشگاه‌دار نزد «حالاکالا» کسر کند.

13.1 ) اختلافات میان فروشگاه‌دار و خریدار: «حالاکالا» بر اساس مدل طراحی‌شده خود بر آن است تا حد امکان دخالت مستقیم خود در روابط عرضه‌کنندگان و خریداران را کاهش دهد و بازار اجتماعی «حالاکالا» بر اساس خودگردانی پیش برود؛ اما با توجه به ضرورت پیگیری اختلافات احتمالی و حل و فصل سریع و مسالمت‌آمیز آن، در صورت بروز هر گونه اختلاف میان فروشگاه‌دار و خریدار، «حالاکالا» مرجع حل اختلاف است. «حالا کالا» می‌تواند نماینده یا نمایندگانی را به عنوان داور/داوران مرضی‌الطرفین معرفی کند تا بر اساس مفاد این سند و قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و عدل و انصاف به اختلافات رسیدگی کنند. داوری «حالا کالا» یا حکم این داور/داوران، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.

13.2) اختلاف با «حالاکالا»: مرجع رسیدگی به هرگونه اختلاف در تفسیر مفاد و اجرای این سند و هر گونه مشکل و گرهی که ممکن است در جریان تعامل «حالاکالا» با کاربر (اعم از خریدار و فروشگاه‌دار) شکل بگیرد، «حالاکالا» است. این اختلافات بدواً از طریق مذاکره در فضایی دوستانه و با حسن نیت کامل رسیدگی و حل و فصل خواهد شد و در صورت عدم حصول نتیجه از این طریق، مسئله مطابق مفاد این سند و قوانین جمهوری اسلامی ایران، ظرف مدت چهار ماه توسط تک داور معرفی‌شده از سوی «حالاکالا» رسیدگی خواهد شد. حکم این داور، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.

13.3) در صورت بروز اختلافات، در صورت توافق طرفین، انجام تعهدات اولیه تا حل و فصل کامل موضوع اختلافی ادامه می‌یابد و در غیر این صورت، تا زمان حل مناقشه، تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.

14.1 )  مطابق سند قوانین و شرایط بهره‌برداری و استفاده از «حالاکالا»، شما (کاربر) اعلام می‌کنید از هر گونه استفاده از خدمات «حالاکالا» که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهید کرد.

14.2 ) شما (کاربر) به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست. بنابراین ممکن است «حالاکالا» در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر (شما) متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی «حالا کالا» ارائه کند. در غیر این صورت، «حالاکالا» می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.

14.3  )چنانچه کاربر جدید و دعوت‌شده، از طریق پیوند اینترنتی (لینک)، در «حالاکالا» ثبت‌نام کند اما خرید نکند و در این فاصله نسخه جدیدی از طرح دعوت با اعتبار هدیه متفاوت منتشر شود، تمام اعتبارات استفاده نشده گذشته (معلّق) که به اعتبار هدیه تبدیل نشده‌اند، بر اساس مبنای طرح دعوت در روز خرید کاربر دعوت‌شده محاسبه و اعمال می‌شود.

14.4 ) داده‌های استفاده از طرح دعوت دیگران برای عضویت در «حالاکالا»، در پایگاه داده (دیتابیس) «حالاکالا» ثبت و ذخیره می‌شود. بنابراین در صورت مشاهده هرگونه تقلب و سوء استفاده کاربر، اعم از خریدار و فروشگاه‌دار، از این امکان و طرح‌های مختلف آن «حالاکالا» مجاز است کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات «حالاکالا» به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشگاه‌داری کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

14.5 )  استفاده از اعتبارات و هدایایی که در طرح‌های مختلف دعوت به «حالاکالا» تعریف می‌شود مشروط به خرید محصولاتی (شامل کالاها و خدمات فیزیکی و غیرفیزیکی) است که در جایگاه فروشگاه‌داری در «حالاکالا» عرضه می‌گردد و قابل تبدیل به پول نقد نیست.

14.6 ) استفاده از کد های تخفیف حالاکالا برای خرید از فروشگاه خود و تبدیل به پول نقد مجاز نیست و در صورت مشاهده اعتبار مسدود و مبلغی با فروشگاه دار یا مشتری تسویه نمی شود.

14.7 ) همواره حق مالکیت «حالاکالا» بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی «حالاکالا» محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به «حالاکالا» (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های بازاریابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها) در غیر چارچوب مشخص شده از سوی بازار اجتماعی «حالاکالا» یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.

14.8 ) در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها برای منافعی خارج از بازار «حالاکالا»، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی «حالاکالا»، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، «حالاکالا» مجاز است کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات «حالاکالا» به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشگاه‌داری کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

14.9 )  کاربران «حالاکالا» متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از طرح‌های بازاریابی پلتفرم بازار اجتماعی «حالاکالا» به صورتی که به «حالاکالا» یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در طرح‌های در جریان «حالاکالا» سوءاستفاده (مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به «حالاکالا» اعم از آسیب مادی یا معنوی) کنند، «حالاکالا» ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد.

14.10 )  ممکن است در جریان استفاده از خدمات «حالاکالا»، با اشخاص دیگر حاضر در بازار به صورت آنلاین تعامل داشته باشید. مستحضر باشید، «حالاکالا» نظارتی بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.

14.11 ) شرکت در طرح برترین دعوت‌کننده‌های هفته، مختص کاربران حقیقی است. البته کاربران حقوقی نیز اگر در حالا کالا فروشگاه فعال داشته باشند می‌توانند از جوایز برترین دعوت‌کننده‌های هفته برخوردار شوند.

14.12 )  شرط استفاده از مزایای طرح دعوت و به طور کلی همه طرح‌های «حالاکالا»، انجام معامله واقعی در حالا کالا است و در صورت انجام معامله صوری (مانند خرید از خود به جای فروش به غیر یا بدون رد و بدل شدن محصول) یا هر روشی که ظاهر معامله (بیع) را دارد ولی با اهداف یا چارچوب طرح دعوت یا طرح‌های دیگر حالا کالا سازگار نباشد یا با هدف سوء‌استفاده مادی یا غیرمادی صورت بگیرد، مشمول مزایای طرح‌ها نخواهد بود و در این موارد حق «حالاکالا» برای اعمال قوانین و مقررات بهره‌برداری از حالا کالا و نیز پیگیری‌های قانونی و قضائی محفوظ است.

14.13 ) اعتبارات و امتیازات طرح‌های مختلف دعوت به «حالا کالا» ماهیت هدیه دارد و حالا کالا مجاز است برای آن تاریخ مشخصی قرار دهد یا آن را به تعلیق درآورد یا به تشخیص خود باطل کند. همچنین این هدایا قابل انتقال به دیگران به صورت اختیاری یا قهری (مانند ارث) نخواهد بود.

15.1) حفظ اطلاعات خصوصی کاربران، جزو موارد مهم «حالاکالا» است. شما با استفاده از «حالاکالا» رضایت خود را جهت استفاده و دسترسی به اطلاعات خود، به ‌‌شیوه‌ای که در این سند بیان می‌شود و همچنین برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران، اعلام می‌کنید. این سیاست صرفاً بر موارد استفاده و بهره‌برداری از «حالاکالا»، صدق می‌کند و «حالاکالا» هیچ مسئولیتی در قبال محتوا یا سیاست‌های حفظ حریم شخصی سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها یا سایر خدمات هیچ یک از اعضای خود، شرکا و همکاران تجاری، اشخاص ثالث بهره‌بردار از خدمات «حالاکالا» ندارد.

15.2 ) برای استفاده از خدمات ارسال پیامک رایگان، بنا به انتخاب شما (فروشگاه‌دار) به حالا کالا اجازه دسترسی به لیست مخاطبین خود را می‌دهید و لیست مخاطبین‌تان برای استفاده شما جهت ارسال پیامک رایگان در حالا کالا ذخیره می‌گردد.

15.3 ) شماره موبایل لیست مخاطبین شما در حالا کالا فقط برای شما قابل نمایش خواهد بود و از اطلاعات خصوصی شما شامل لیست مخاطبین‌تان توسط حالا کالا محافظت خواهد شد.

 15.4) با فشار دادن دکمه «ادامه» در پیام اجازه دسترسی به فهرست مخاطبین‌تان در اپ فروشگاه‌ی من و پس از تایید شما اجازه‌ی ذخیره لیست مخاطبین‌تان در حالاکالا ثبت می‌شود و از آن پس شما مجوز استفاده از امکان ارسال پیامک رایگان را از حالا کالا دارید.

15.5 ) پس از اجازه دسترسی حالا کالا به لیست شما، (به زودی) الگوریتم‌های حالاکالا می‌تواند لیست مخاطبین حالا کالای و غیرحالا کالای‌تان را جهت دعوت و ارسال لینک دعوت به شما نمایش دهد. یعنی زمانی که به صفحه دعوت از دوستان‌تان می‌روید می‌توانید ببینید کدام یک از دوستان شما عضو حالا کالا نشده‌اند و شما (کاربر یا فروشگاه‌دار) می‌توانید با ارسال لینک دعوت او را به فروشگاه یا محصول موردنظرتان دعوت کنید.

15.6 ) با هر بار استفاده از دکمه دعوت از طریق پیامک رایگان، لیست مخاطبین شما در حالا کالا به روز می‌شود.

15.7 ) همچنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری برخی موارد خاص، پیگیری‌های حقوقی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری «حالاکالا»، ممکن است اطلاعات دریافتی از شما و پیام‌های ارسالی و دریافتی شما (کاربر)، توسط کارکنان مختلف «حالاکالا»، در زمان‌بندی‌های مختلف رویت و بررسی گردد.

15.8 )  مسئولیت فردی و انحصاری هر آنچه از سوی شما (کاربر) در بسترهای تهیه‌شده توسط «حالاکالا» درج و منتشر می‌گردد به عهده شما (کاربر) خواهد بود و «حالاکالا» نسبت به هر گونه خسارت یا ادعای احتمالی هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. مسئولیت پاسخگویی نسبت به مواردی که درج محتوا توسط شما (کاربر)، به هر طریق منجر به نقض حقوق اشخاص ثالث گردیده است، به عهده شما (کاربر) خواهد بود.

15.9 ) «حالا کالا» بر آن است تا بازار اجتماعی «حالاکالا» یک محیط امن، قابل‌اعتماد و شفاف باشد. لذا درج هر گونه محتوایی (حتی نام کاربری، فروشگاه، محصول و پیام ارسالی) که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، ممنوع خواهد بود. شما (کاربر) متعهد خواهید بود از درج هر گونه محتوای غیرقانونی، غیراخلاقی، تهدیدآمیز، ناقض حقوق دیگران، حاوی عبارات ناپسند و گمراه‌کننده برای مخاطب خودداری کنید. «حالاکالا» محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق و یا به نوعی مغایر با اصول و قواعد بازار اجتماعی «حالاکالا» بداند، می‌تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه «حالاکالا» مسموع نخواهد بود.

15.10 ) هرگونه جمع‌آوری با/بدون قصد استفاده اطلاعات دیگران، استفاده از اطلاعات مشتریان «حالاکالا» که صرفاً در راستای ارائه محصولات در اختیار شما قرار گرفته است و سوء‌استفاده از دارایی‌های مادی و غیر مادی «حالاکالا» ممنوع است. و در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها و ابزارهایی که در اختیار شما (کاربر) قرار گرفته است برای منافعی خارج از بازار «حالاکالا»، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی «حالاکالا»، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، «حالاکالا» مجاز است کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات «حالاکالا» به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشگاه‌داری کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در «حالاکالا» سوءاستفاده (مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به «حالاکالا» اعم از آسیب مادی یا معنوی) کنند، «حالاکالا» ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد. ممکن است در جریان استفاده از خدمات «حالاکالا»، با اشخاص دیگر حاضر در بازار به صورت آنلاین و در خارج از پلتفرم حالاکالا تعامل داشته باشید. مستحضر باشید، «حالاکالا» نظارتی بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.

16.1 حالاکالا» امکان ارتباط فروشگاه‌دار با مشتری را به صورت ارسال پیام مستقیم در پلتفرم حالاکالا با هدف تعامل و ارتباط میان این کاربران مانند آگاهی‌بخشی درباره بازار حالاکالا، کسب‌وکار فروشگاه‌دار و محصولات آن، تسهیل در پردازش و آماده‌سازی سفارش‌ها، رضایت مشتریان و وفاداری آن‌ها، در چارچوب تعریف شده و اهداف کلی «حالا کالا»، فراهم کرده است.

16.2 ) استفاده و بهره‌برداری از امکان ارتباط میان فروشگاه‌دار و مشتری در غیر چارچوب تعریف شده از سوی «حالاکالا» و هر نوع فعالیت تجاری و غیرتجاری خارج از محوریت محصولات و خدمات حالاکالا، مانند تبادل تلفن ثابت و همراه، ایمیل، نام کاربری در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها، پیوندهای اینترنتی و صفحات مجازی (لینک‌های) غیرحالا کالای، ممنوع است. همچنین این کاربران علاوه بر رعایت قوانین و شرایط «حالاکالا» موظف به رعایت قوانین کشور، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و عرف جامعه هستند.

16.3. در صورت تشخیص ماشینی یا انسانی حالا کالا و یا از طریق گزارش کاربران دیگر از ارسال یا دریافت محتوا، تصویر و پیام غیراخلاقی و خلاف عرفه جامعه، مغرضانه، ادبیات غیرمودبانه، تبلیغات درباره محصولات و خدمات غیرحالا کالای و ارائه خدمات و محصولاتِ خلاف قوانین کشور و غیراخلاقی، خلاف احکام اسلامی و شرایط و قوانین عمومی حالا کالا، حساب کاربری کاربر بصورت موقت یا دائم مسدود و فروشگاه فروشگاه‌دار غیرفعال می‌شود.

16.4 ) در صورتی که شروع ارتباط و پیام در پلتفرم «حالاکالا» باشد اما معامله به بیرون از «حالاکالا» هدایت و انجام شود، «حالاکالا» هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در خصوص شرایط معامله، کیفیت و سلامت محصولات سفارش‌ داده شده و سوءاستفاده‌های مالی و غیرمالی نخواهد داشت و تمام مسئولیت همه این موارد بر عهده طرفین معامله است. همچنین هدایت معامله به بیرون از «حالاکالا» نقض قوانین و شرایط «حالاکالا» محسوب می‌گردد و «حالاکالا» در صورت اطلاع از معامله، مجاز است کارمزد و سهم خود را از اعتبار کاربر (فروشگاه‌دار) کسر کند یا برای وصول آن اقدام کند.

16.5 )  اطلاعات و محتوای تبادل شده میان فروشگاه‌دار و مشتری، مشمول شرایط استفاده و بهره‌برداری عمومی از «حالاکالا» می‌گردد و از‌این‌رو «حالاکالا» مجاز به ذخیره‌سازی، نظارت و تحلیل ماشینی و انسانی داده‌ها و اطلاعات خواهد بود و نیز این کاربران موظف به رعایت قوانین کشور، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و عرف جامعه هستند.

16.6) در ارتباط میان کاربران «حالاکالا»، مسئولیت هر گونه نقض شرایط و قوانین «حالاکالا» یا ایجاد خسارت‌های مادی و غیرمادی به «حالاکالا» یا اشخاص ثالث، متوجه فرد خاطی است و «حالاکالا» ضمن این‌که هیچ مسئولیتی نخواهد داشت مجاز است بر اساس تشخیص خود بدون لحاظ ترتیب، یک یا چند نوع جریمه برای این کاربران اعمال کند؛ شامل عدم دسترسی موقت به خدمات «حالاکالا»، حذف فروشگاه، حذف حساب کاربری در هر صورت، «حالاکالا» حق پیگیری و مطالبه خسارات و حقوق قانونی خود را را طبق قوانین حالاکالا یا از طریق قانونی و قضایی خواهد داشت.

16.7) توصیه حالاکالا به کاربرانش حفظ اطلاعات شخصی و خصوصی خود و خودداری از ارسال آن برای دیگران در تبادل پیام است.

17.1 ) کاربر برای انتشار محتوا در حالا کالا،‌ ملزم به رعایت همه قوانین زیر است:

17.2 ) کاربر متعهد قوانین جمهوری اسلامی ایران را در حالاکالا نقض نکند. درج هر گونه مطلب که بر اساس قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران، مشمول عنوان جرم شود، ممنوع است.

17.3) اعضاء نباید اطلاعات حساس خود یا دیگران را در حالا کالا منتشر کنند. حالاکالا مسئولیت سوء استفاده از این اطلاعات توسط دیگران را نمی‌پذیرد.

17.4 ) حالا کالا به هیچ وجه مسئولیت خسارت‌های وارده در اثر اعتماد هر کاربر به دیگر کاربران و فاش شدن اطلاعات‌شان را نمی‌پذیرد.

17.5 )  کاربر ملزم به رعایت قوانین بین المللی در رابطه با استفاده از شبکه جهانی اینترنت است.

17.6) اعضاء مجاز به درج اطلاعات محرمانه مملکتی، اطلاعات محرمانه اشخاص دیگر، مطالب نفرت‌آمیز، محتوای غیر اخلاقی و غیر قانونی بر روی حالا کالا نیستند.

17.7 ) حالاکالا خود را مجاز به کنترل محتوای منتشرشده توسط کاربران می‌داند، ولی خود را ملزم به کنترل کل محتوا نمی‌داند. مسئولیت کلیه محتوای قرارداده شده روی حالا کالا (اعم از متن، عکس، لینک، فیلم و دیگر اقسام محتوا) تماما به عهده قراردهنده محتواست.

17.8 ) حالا کالا می‌تواند در صورت تخلف کاربر از قوانین، عضویت او را بدون اطلاع قبلی لغو کند. حالا کالا خود را ملزم به توضیح درباره علت لغو عضویت کاربر نمی‌داند.

17.9 ) فعالیت‌های تبلیغاتی با نام کاربری جعلی و ارسال محتوای اسپم و یا استفاده از نرم‌افزار یا ربات به منظور افزایش تعداد دنبال‌کنندگان و مجاز نیست و حالا کالا می‌تواند عضویت کاربر را لغو کند.

17.10 )  استفاده از محتوای منتشرشده در حالا کالا، در جای دیگری مجاز نیست؛ به‌ویژه اطلاعات شخصی افراد، عکس آنها و مطالب مربوط به آنها.

17.11 ) حالا کالا مجاز است به هر نحوی که بخواهد از محتوای قرارگرفته در فروشگاه‌ها، پروفایل‌ها که قانونا متعلق به شخص یا نشریه یا سازمان دیگری نباشد استفاده کند. (مثلا آن‌ها را به‌صورت برگزیده در قسمت دیگری از حالا کالا یا رسانه‌های چاپی متعلق به حالا کالا منتشر کند).

17.12 ) مسئولیت درج بدون مجوز کلیه مطالبی که حقوق مالکیت معنوی آن متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی است، بر عهده کاربر است.

17.13. )  در صورت تشخیص ماشینی یا انسانی حالاکالا و یا از طریق گزارش کاربران دیگر از انتشار محتوا یا تصویر غیراخلاقی، خلاف عرفه جامعه، مغرضانه، ادبیات غیرمودبانه، تبلیغات درباره محصولات و خدمات غیرحالاکالای و ارائه خدمات و محصولاتِ خلاف قوانین کشور و غیراخلاقی، خلاف احکام اسلامی و شرایط و قوانین عمومی حالاکالا، حساب کاربری کاربر بصورت موقت یا دائم مسدود و فروشگاه فروشگاه‌دار غیرفعال می‌شود.

 17.14) پیشنهاد و یا تشویق به هر نوع فعالیت غیر قانونی در حالا کالا ممنوع است.

17.15 )حالاکالا جایی برای کسب‌وکارهای خانگی و محلی است. بنابراین، بحث‌های سیاسی جنجال‌برانگیز در حالاکالا مجاز نیست و حالاکالا حق حذف این محتواها و برخورد با کاربران را برای خود محفوظ می‌داند.

17.16 ) استفاده از عبارت‌ها و یا تصاویر خلاف شئونات اخلاقی و مذهبی (از جمله کشف حجاب) ممنوع است.

17.17 ) انتشار تصاویر ترسناک، دل‌خراش، غیر اخلاقی و مشمئزکننده در حالا کالا مجاز نیست.

17.18 )پوشش کم و نامناسب، مستهجن و تصاویر موهن سیاسی و مذهبی ممنوع است.

17.19)  درج مطالب مستهجن و مبتذل، افترا آمیز، موهن و غیر اخلاقی، بی‌حرمتی به مقدسات مذهبی، مجاز نیست.

17.20) بیان جوک‌های قومیتی یا عبارت‌هایی که منجر به اهانت به هموطنان شود و یا شوخی‌های زشت و خلاف شئونات اخلاقی، ممنوع است.

17.21 ) درج هرگونه محتوای قومیت‌گرا و تفرقه‌افکن در حالا کالا ممنوع است.

17.22)  به طور جدی از تهدید، اذیت و آزار دیگران و حمله به حقوق آن‌ها خودداری کنید.

17.23) استفاده از ربات‌ها و ابزارهای انتشار اتوماتیک محتوا در حالا کالا ممنوع است.

17.24) کابران موظفند علاوه بر رعایت مقررات اختصاصی حالا کالا، از قوانین جرائم رایانه‌ای نیز پیروی نمایند.

17.25) با کاربرانی که به شرایط فوق بی‌‌توجهی کنند، حسب قانون مقتضی برخورد خواهد شد.

17.26) اطلاعیه‌هایی که توسط تیم حالاکالا به‌صورت موردی به اطلاع کاربران می‌رسد در حکم مقررات فعالیت در حالا کالا بوده و رعایت مفاد آن الزامی است.

17.1 ) کاربر برای انتشار محتوا در حالا کالا،‌ ملزم به رعایت همه قوانین زیر است:

17.2 ) کاربر متعهد قوانین جمهوری اسلامی ایران را در حالاکالا نقض نکند. درج هر گونه مطلب که بر اساس قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران، مشمول عنوان جرم شود، ممنوع است.

17.3) اعضاء نباید اطلاعات حساس خود یا دیگران را در حالا کالا منتشر کنند. حالاکالا مسئولیت سوء استفاده از این اطلاعات توسط دیگران را نمی‌پذیرد.

17.4 ) حالا کالا به هیچ وجه مسئولیت خسارت‌های وارده در اثر اعتماد هر کاربر به دیگر کاربران و فاش شدن اطلاعات‌شان را نمی‌پذیرد.

17.5 )  کاربر ملزم به رعایت قوانین بین المللی در رابطه با استفاده از شبکه جهانی اینترنت است.

17.6) اعضاء مجاز به درج اطلاعات محرمانه مملکتی، اطلاعات محرمانه اشخاص دیگر، مطالب نفرت‌آمیز، محتوای غیر اخلاقی و غیر قانونی بر روی حالا کالا نیستند.

17.7 ) حالاکالا خود را مجاز به کنترل محتوای منتشرشده توسط کاربران می‌داند، ولی خود را ملزم به کنترل کل محتوا نمی‌داند. مسئولیت کلیه محتوای قرارداده شده روی حالا کالا (اعم از متن، عکس، لینک، فیلم و دیگر اقسام محتوا) تماما به عهده قراردهنده محتواست.

17.8 ) حالا کالا می‌تواند در صورت تخلف کاربر از قوانین، عضویت او را بدون اطلاع قبلی لغو کند. حالا کالا خود را ملزم به توضیح درباره علت لغو عضویت کاربر نمی‌داند.

17.9 ) فعالیت‌های تبلیغاتی با نام کاربری جعلی و ارسال محتوای اسپم و یا استفاده از نرم‌افزار یا ربات به منظور افزایش تعداد دنبال‌کنندگان و مجاز نیست و حالا کالا می‌تواند عضویت کاربر را لغو کند.

17.10 )  استفاده از محتوای منتشرشده در حالا کالا، در جای دیگری مجاز نیست؛ به‌ویژه اطلاعات شخصی افراد، عکس آنها و مطالب مربوط به آنها.

17.11 ) حالا کالا مجاز است به هر نحوی که بخواهد از محتوای قرارگرفته در فروشگاه‌ها، پروفایل‌ها که قانونا متعلق به شخص یا نشریه یا سازمان دیگری نباشد استفاده کند. (مثلا آن‌ها را به‌صورت برگزیده در قسمت دیگری از حالا کالا یا رسانه‌های چاپی متعلق به حالا کالا منتشر کند).

17.12 ) مسئولیت درج بدون مجوز کلیه مطالبی که حقوق مالکیت معنوی آن متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی است، بر عهده کاربر است.

17.13. )  در صورت تشخیص ماشینی یا انسانی حالاکالا و یا از طریق گزارش کاربران دیگر از انتشار محتوا یا تصویر غیراخلاقی، خلاف عرفه جامعه، مغرضانه، ادبیات غیرمودبانه، تبلیغات درباره محصولات و خدمات غیرحالاکالای و ارائه خدمات و محصولاتِ خلاف قوانین کشور و غیراخلاقی، خلاف احکام اسلامی و شرایط و قوانین عمومی حالاکالا، حساب کاربری کاربر بصورت موقت یا دائم مسدود و فروشگاه فروشگاه‌دار غیرفعال می‌شود.

 17.14) پیشنهاد و یا تشویق به هر نوع فعالیت غیر قانونی در حالا کالا ممنوع است.

17.15 )حالاکالا جایی برای کسب‌وکارهای خانگی و محلی است. بنابراین، بحث‌های سیاسی جنجال‌برانگیز در حالاکالا مجاز نیست و حالاکالا حق حذف این محتواها و برخورد با کاربران را برای خود محفوظ می‌داند.

17.16 ) استفاده از عبارت‌ها و یا تصاویر خلاف شئونات اخلاقی و مذهبی (از جمله کشف حجاب) ممنوع است.

17.17 ) انتشار تصاویر ترسناک، دل‌خراش، غیر اخلاقی و مشمئزکننده در حالا کالا مجاز نیست.

17.18 )پوشش کم و نامناسب، مستهجن و تصاویر موهن سیاسی و مذهبی ممنوع است.

17.19)  درج مطالب مستهجن و مبتذل، افترا آمیز، موهن و غیر اخلاقی، بی‌حرمتی به مقدسات مذهبی، مجاز نیست.

17.20) بیان جوک‌های قومیتی یا عبارت‌هایی که منجر به اهانت به هموطنان شود و یا شوخی‌های زشت و خلاف شئونات اخلاقی، ممنوع است.

17.21 ) درج هرگونه محتوای قومیت‌گرا و تفرقه‌افکن در حالا کالا ممنوع است.

17.22)  به طور جدی از تهدید، اذیت و آزار دیگران و حمله به حقوق آن‌ها خودداری کنید.

17.23) استفاده از ربات‌ها و ابزارهای انتشار اتوماتیک محتوا در حالا کالا ممنوع است.

17.24) کابران موظفند علاوه بر رعایت مقررات اختصاصی حالا کالا، از قوانین جرائم رایانه‌ای نیز پیروی نمایند.

17.25) با کاربرانی که به شرایط فوق بی‌‌توجهی کنند، حسب قانون مقتضی برخورد خواهد شد.

17.26) اطلاعیه‌هایی که توسط تیم حالاکالا به‌صورت موردی به اطلاع کاربران می‌رسد در حکم مقررات فعالیت در حالا کالا بوده و رعایت مفاد آن الزامی است